10 چهره مشهور جهان با عادات بسیار عجیب غریب

به گزارش وبلاگ وردپرس، خبرنگاران: اغلب اوقات، اشخاص مشهور و پیروز را چهره های فراتر از انسان و بسیار کامل می بینیم. آن ها به بت هایی تبدیل شده اند که برای آن ها جایگاهی فراانسانی قائل هستیم و بدین ترتیب انسان بودن آن ها و جایگاه واقعی شان کمتر مورد توجه قرار گرفته یا به سایه می رود.

10 چهره مشهور جهان با عادات بسیار عجیب غریب

با این وجود، گاهی اوقات نیز خبر هایی در مورد عادات احمقانه برخی از این چهره ها می شنویم. بدین ترتیب به یکباره این شخصیت ها به زمین باز می گردند و به شما یادآوری می کنند که آن ها نیز مانند همه ما انسان هستند و دارای نقص.

این چهره های مشهور ممکن است ثروت فراوان، اعتبار زیاد یا ویژگی های مشابهی داشته باشند، اما هر یک دارای یک یا چند عادت یا ویژگی غیرمنتظره هستند که بدون شک با شنیدن آن ها خنده تان گرفته و دیگر مانند گذشته به آن ها نگاه نخواهید کرد.

10. مارک زاکربرگ تنها گوشت حیواناتی را می خورد که خودش شکار کرده باشد

مارک زاکربرگ، بنیانگذار فیسبوک، به طور کلی به عنوان یک پسر عجیب و غریب شناخته می شود. او از همان کودکی در خانواده ای نسبتاً کم درآمد به جهان آمده و شرایط تحصیل در هاروارد را داشت، اما به خاطر پیشبرد پروژه تاسیس فیسبوک دانشگاه را رها کرد و البته همانطور که می دانید این تصمیم به نفعش نیز تمام شد. او اکنون ثروتی بسیار هنگفت دارد، اما ثروت و شهرت باعث نشده که عجیب و غریب بودن این مرد تغییری کند.

حتی در جریان اخیر حضور او در کنگره برای پاسخگویی به برخی ابهامات امنیتی در مورد فیسبوک، برخی رفتار های او را غیرمتعارف دانسته و با یک اندروید یا فرازمینی در قالب کسی که می خواهد رفتار های انسانی را تقلید کند مقایسه کرده بودند. در حالی که این شوخی ها جالب هستند، اما برخی از عادات واقعی زاکربرگ حتی از این نیز عجیب تر هستند. هر ساله، او یک چالش جدید برای خود ایجاد می کند. چالش جدید زاکربرگ در سال 2011 این بود که تنها گوشت حیواناتی را بخورد که خودش شکار کرده باشد.

علیرغم ثروت فراوانش، او بر این باور است که نباید بحث رژیم غذایی سالم را نادیده گرفته و باید در زمینه آگاهی در این عرصه و البته تهیه کردن غذا برای خودش مشارکت بیشتری داشته باشد تا از سالم بودن آن اطمینان حاصل کند.

بدین ترتیب زاکربرگ خود گاهی اوقات حیواناتی را قصابی کرده و یکی از دوستانش آن را برای او آماده می کند. علاوه بر این وی از تمامی اجزای بدن حیوان استفاده کرده و بدین ترتیب می توان گفت که حتی از پا های مرغ نیز نمی گذرد.

9. رونالد ریگان به بازی کردن با لاله گوش دوستان و خویشاوندانش علاقه داشت

رونالد ریگان اولین سلبریتی مشهوری بود که به سیاست راه یافته و در نهایت به ریاست جمهوری ایالات متحده نیز رسید. او کاریزمای خاصی داشت که باعث جلب توجه بسکمک از مردم کشور شده بود و وی با استفاده از همین قدرت توانست دور دوم نیز به ریاست جمهوری رسیده و یکی از چهره های محبوب در دوران خود باشد. او مردی شوخ طبع بود و رابطه ای بسیار محبت آمیز با دوستان و خانواده خود داشت.

اگر چه بیشتر جهانیان او را به عنوان یک سیاستمدار و رییس جمهور ایالات متحده می شناسند، اما دوستان و خانواده اش او را به عنوان مردی مهربان که علاقه ای وسواس گونه به لاله گوش داشت به یاد می آورند. او همیشه به گوش های خانواده و دوستانش دست زده و حتی بازیگران همکارش نیز از این رفتار در امان نبودند. هنوز معین نیست دلیل این کار چه بوده، اما ظاهراً ریگان به هر کسی که علاقمند بود دوست داشت به گوش او دست بزند.

8. کانیه وست هر جا برود می خوابد

همه کیم کارداشیان و همسرش کانیه وست را می شناسند. در طی حضور اخیر کیم در برنامه جیمز کوردن، او در یک بازی سرگرم کننده در این برنامه شرکت کرد. در این بازی، مجری و مهمان برنامه سوالاتی که توسط نویسندگان برنام تهیه شده را از یکدیگر می پرسند.

وقتی که سوالی ناخوشایند یا سوالی که پاسخ دادن به آن به هر دلیل سخت باشد، از یکی از این دو پرسیده می شود، باید یا به سوال پاسخ داده یا یک چیز حال بهم زن و ناخوشایند که طرف مقابل معین می کند را بخورد، برای مثال یک تخم مرغ 1000 ساله یا پای خوک، آب صدف خام یا هر چیزی که ناخوشایند باشد.

وقتی که در این برنامه از عجیب ترین عادت و رفتار کانیه از همسرش سوال شد، کیم بلافاصله گفت که کانیه هر جا برود می خوابد- در مکان ها یا موقعیت های نامناسب- و دلیل این رفتار که در برخی موارد مشکل ساز می شود را درک نمی کند. وی همچنین گفته که شوهرش گاهی اوقات او را به ملاقات طراحان لباسی می برد که او تاکنون ندیده و نمی شناسد. سپس در طول ملاقات به خواب رفته و او را با افرادی که نمی شناسد رها می کند.

به گفته کیم کارداشیان، هر وقت که او از این موضوع شکایت می کند کانیه مشکل را جت زدگی (احساس بیماری و کسالت در طول سفر یا پس از آن) عنوان می کند حتی اگر ماه ها از آخرین سفر هوایی اش گذشته باشد.

7. جف بیزوس ننو خود را در کودکی باز کرد، زیرا می خواست در یک تختخواب معمولی بخوابد

جف بیزوس، موسس و مدیرعامل کمپانی آمازون، در ماه های اخیر همیشه در تیتر خبر های جنجالی قرار داشته است، از کنار زدن بیل گیتس به عنوان ثروتمندترین مرد جهان تا ماجرای خیانت به همسر و جدایی از او. در حالی که بسکمک جف بیزوس را یک کارآفرین مشهور با سری طاس و مرد عاشق شرارتی که بزرگ ترین فروشگاه اینترنتی جان را اداره می کند می شناسند، کمتر کسی می داند که او از همان دوران کودکی یک نابغه متفاوت بوده است.

از همان کودکی، بیزوس همگان را به خاطر علاقه خاصش به تغییر اطراف خود و ورود به جهانی بزرگ حیرت زده کرده بود، حتی پیش از آنکه خواندن و نوشتن بلد باشد. بر اساس داستان ها، زمانی که بیزوس هنوز به سختی می توانست روی پاهایش بایستد، دور از چشم والدینش ننو خود را با پیچ گوشتی باز کرده و مانند یک پسر نوجوان به دنبال یک تختخواب واقعی بود. بدین ترتیب والدین او از همان ابتدا می دانستند که فرزندشان بلندپرواز بوده و آینده ای روشن در انتظار اوست و به همین دلیل نهایت تلاش خود را برای تربیت و فراهم کردن شرایط پیشرفت برای او به کار گرفتند.

6. دونالد ترامپ بر این باور است که تمرینات ورزشی بیشتر به او آسیب می رساند تا مفید باشد

وقتی که دکتر رانی جکسون، پزشک مخصوص کاخ سفید، دونالد ترامپ را برای اولین بار به طور جدی معاینه کرد اعلام نمود که شرایط جسمانی و سلامتی رییس جمهور در بهترین حالت واقع شده است به جز این که وی در آستانه ورود به مرحله اضافه وزن است. وی به رییس جمهور کنونی ایالات متحده توصیه کرد که حجم غذایش را کاهش داده، سعی کند کمتر غذا های ناسالم فست فودی بخورد و به طور منظم و روزانه ورزش کند. او توصیه های غذایی پزشکش را پذیرفته و به خوبی به اجرا گذاشت.

همچنین وی کمی از حجم وعده غذایی خود کاسته و کمی نیز از مقدار چربی مصرفی خود کم کرد. با این وجود، دونالد ترامپ هنوز نتوانسته با تمرین بدنی روزانه کنار بیاید. او به این نتیجه رسیده که ورزش کردن به جای مفید بودن، بیشتر به او صدمه می زند. برخی می گویند زمانی که ترامپ جوان تر بوده گفته که به نظر او انسان ها انرژی محدودی دارند، مانند یک باتری، و در صورتی که به طور مرتب ورزش کنند این انرژی تمام شده و خواهند مرد.

البته انگار آقای رییس جمهور به این نکته توجه نداشته که ما از نوع باتری های با قابلیت شارژ مجدد هستیم.

5. جان کوئینزی آدامز هر روز رأس ساعت 5 صبح در رودخانه پوتوماک آب تنی می کرد

جان کوئینزی آدامز، از روسای جمهور سابق ایالات متحده، به عنوان مردی بسیار باهوش و تیزبین شناخته می شد. او ششمین رییس جمهور کشور بوده که بسیار جدی بوده و به هیچ عنوان اهل شوخی و مماشات نبود. او را به عنوان یک رایزن و گفتگو کننده ماهر می شناختند که پیش از ورود به کاخ سفید در انعقاد قرارداد ها و عهدنامه هایی با دیگر قدرت های جهانی آن دوران نقش مهمی داشت.

از آن جمله می توان به عهدنامه گنت اشاره کرد که به جنگ بین ایالات متحده و بریتانیا انتها داد. با این وجود او نیز مانند دیگر انسان ها عادات و رفتار های خاصی داشت. او هر روز رأس ساعت 5 صبح به رودخانه پوتوماک رفته و به صورت کاملاً عریان آب تنی می کرد. آدامز هیچگاه این عادت خود را ترک نکرد. از دیگر عادات او اینکه مانند روسای جمهور پیش از خود هیچگاه به سوالات روزنامه نگاران زن پاسخ نمی داد تا اینکه یکی از این روزنامه نگاران با اطلاع از عادت عجیب رییس جمهور نقشه ای هوشمندانه، اما شیطانی کشید تا او را وادار به مصاحبه کردن با خود نماید.

این زن صبر کرد تا رییس جمهور مانند همیشه برای آب تنی لخت صبحگاهی اش وارد آب شود و سپس از او خواست که با وی مصاحبه کند. وقتی که این درخواست با جواب رد رییس جمهور روبرو شد، این روزنامه نگار اعلام نمود که وی لباس های رییس جمهور را برداشته و تنها در صورتی که به سوالاتش پاسخ دهد لباس هایش را به او پس خواهد داد؛ و بدین ترتیب بود که این روزنامه نگار به اولین زنی تبدیل شد که توانست با رییس جمهور ایالات متحده مصاحبه کند.

4. امینم بازی در فیلم بهشت را نپذیرفت، زیرا زیاد از شهر دیترویت دور نمی شود

فیلم بهشت (Elysium) یک تریلر علمی تخیلی بود که داستان آن در یک آینده پادآرمانشهری رخ می داد، جایی که ثروتمندان در فضا می توانستند با استفاده از یک جعبه جادویی برای همیشه سالم بوده و تا ابد زنده بمانند. در این شرایط، مابقی جمعیت انسانی باید روی سطح در حال نابودی زمین مانده و به خاطر شیوع بیماری های سخت رفته رفته می مردند.

نقش اصلی این فیلم را مت دیمون بازی می کند، اما این نقش در ابتدا برای امینم، خواننده مشهور رپ، نوشته شده بود. وقتی که از او برای بازی در این فیلم دعوت شد، امینم چندان نیز بی علاقه نبود، اما می خواست که فیلم در دیترویت فیلمبرداری شود، زیرا دوست نداشت که برای مدت طولانی از خانه اش دور بماند. امینم قبل از آن در فیلم 8 مایل (8 Mile) که در مورد زندگی خودش بود بازی کرده بود و لازم نبود برای ساخت آن از دیترویت دور شود. در نهایت سازندگان بهشت با خواست او موافقت نکرده و مت دیمون به جای او انتخاب شد.

3. لیدی گاگا دیدگاه های کاتولیکی و متفاوت نسبت به ازدواج دارد

لیدی گاگا یکی از مشهورترین ستارگان پاپ امروزی است که بیشتر به خاطر ظاهر و رفتار های عجیبش که کمتر از یک ستاره پاپ انتظار می رود شناخته می شود. نمایش ها و پایکوبی های زننده و پر زرق و برق، لباس های نیمه عریان و شعر هایی بحث برانگیز باعث شده که گاگا متمایز از دیگر خوانندگان مشهور موسیقی پاپ باشد.

در این میان افرادی که باور های مذهبی دارند بیش از دیگر قشر ها او را دارای تاثیر منفی بر جامعه می دانند. آن ها او را چهره ای بی بندوبار و بدون پایبندی به اصول اخلاقی می دانند که سعی دارند سبک زندگی مبتذل خود را ترویج دهد.

با این وجود، ظاهراً این باور چندان درست نیست، زیرا گاگا یک کاتولیک معتقد است که در کودکی به مدرسه مذهبی کاتولیک ها رفته و هنوز هم به این فرقه از دین مسیحیت باور عمیق دارد.

در شرایطی که روابط جنسی پیش از ازدواج در جوامع غربی موضوعی عادی و پذیرفته شده است، اما لیدی گاگا با این موضوع مخالف بوده و آن را دارای تعارض با باور های مذهبی خود می داند. اگر چه این باور چیز عجیبی نیست، اما کمتر کسی انتظار دارد سلبریتی مشهوری که برای بسکمک یک نماد جنسی به نظر می رسد چنین دیدگاه متفاوتی داشته باشد.

2. بیل گیتس شماره پلاک خودرو های کارمندانش را حفظ می کرد

بیل گیتس به عنوان یکی از نوابغ جهانی تکنولوژی و البته چهره ای نیکوکار در میان ثروتمندان جهان شناخته می شود. همزمان با مدیریت مایکروسافت، وی کار های خارق العاده و عام المنفعه زیادی انجام داده است.

در روزگاری که مایکروسافت هنوز یک شرکت کوچک و در حال تلاش برای موفقیت بود، بیل گیتس شماره پلاک خودرو های کارمندانش را به خاطر سپرده بود تا بهتر رفت و آمد های آنان را تحت نظر داشته باشد. بدین ترتیب او می دانست که چه کسی تا دیروقت کار می کند، چه کسی دیر سر کار حاضر می شود، چه کسی زود در سر کار حاضر شده به او در بهره وری بیشتر کمک می کند.

1. اولیسیس اس گرانت بسیار حساس بوده و نمی گذاشت کسی او را در حالت عریان ببیند

اولیسیس اس گرانت یکی از مهم ترین شخصیت ها در روز های اول شکل گیری ایالات متحده بود که البته شخصیت عجیبی نیز داشت. از او با عنوان رهبری باهوش یاد می کنند که نیرو های اتحاد شمال را برای پیروزی بر جنوبی ها رهبری کرد و البته زیاد اهل سیاست نبود. بدین ترتیب وی تنها به خاطر جایگاه نظامی اش و شهرتش در میان آمریکایی ها به عنوان یک قهرمان بود که توانست به ریاست جمهوری برسد.

وقتی که گرانت به ریاست جمهوری رسید، بسکمک از دوستانش را در دفتر خود جمع کرد و نتوانست به خوبی از عهده وظایف یک رییس جمهور برآید. حتی بسکمک بر این باورند که وی پس از آشنا شدن با وظایفش از این که به این مقام رسیده بود احساس پشیمانی می کرد.

یکی از عادات عجیب گرانت برای آن دوران این بود که دوست نداشت کسی او را لخت ببیند. اگر چه چنین چیزی در عصر کنونی و آن هم برای رییس جمهور بسیار مهم و حیاتی است، اما در آن دوران موضوعی ساده و پیش پا افتاده بود.

حتی ژنرال ها نیز کاملاً لخت شده و زیردستان و خدمتکارانشان در حمام کردن به آن ها کمک می کردند. بدین ترتیب خدمتکاران به طور معمول و مرسوم لباس های چهره های شناخته شده را به تن آن ها کرده و آن ها را عریان می دیدند. با این وجود ژنرال گرانت هنگام رفتن به حمام اجازه نمی داد کسی او را عریان ببیند.

وی حتی در دوران حضور در میدان نبرد نیز در چادر خود و تنها حمام می کرد. ظاهراً کسی جز همسر و پزشک مخصوصش کس دیگری در دوران بزرگسالی ژنرال گرانت را عریان ندیده است.

منبع: listverse

منبع: برترین ها

به "10 چهره مشهور جهان با عادات بسیار عجیب غریب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 چهره مشهور جهان با عادات بسیار عجیب غریب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید