حسین زهی: دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد

به گزارش وبلاگ وردپرس، یک عضو کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی تاکید نمود: متاسفانه امروز شاهد هستیم بازار بورس که می تواند بهترین بخش برای جذب نقدینگی در جامعه باشد به دلیل عدم برنامه ریزی دقیق و گام های غیر کارشناسی به منشا ضرر و زیان مردم تبدیل شده است.

حسین زهی: دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد

اسماعیل حسین زهی در گفت وگو با وبلاگ وردپرس، با اشاره به شرایط فعلی بازار بورس، اعلام کرد: ما شاهد هستیم که در طول یک سال گذشته تشویق زیادی برای جذب سرمایه های مردم به بازار بورس صورت گرفت و بعضی از افراد همه دارایی خود را فروخته و به بازار بورس وارد کردند. اما امروز شاخص های بورس به پایین ترین حد خود رسیده است.

وی در ادامه اظهار کرد: مجلس نیز در طول این چندماه به این موضوع ورود نموده و وزیر اقتصاد به کمیسیون مالی مجلس فراخوانده شد. امروز شاهد هستیم بازار بورس که می تواند بهترین بخش برای جذب نقدینگی در جامعه باشد به دلیل عدم برنامه ریزی دقیق و گام های غیر کارشناسی منجر به ضرر و زیان مردم و از دست رفتن اعتماد سرمایه گذاران شده است.

نماینده مردم خاش در مجلس توضیح داد: انتظار می رود تا دولت به طور جدی به این موضوع ورود نموده و از ضرر و زیان بیشتر مردم جلوگیری کند. شرکت های دولتی با بهترین نرخ سهام خود را در بورس عرضه و به فروش رساندند اما سرمایه اندکی که مردم در دست داشتند از بین رفت.

وی در ادامه تاکید نمود: ما شاهد هستیم که شرکت های دولتی و بعضا خصولتی با ورود به بازار بورس سود نموده اما سرمایه مردم از دستشان خارج شد. ما از دولت انتظار داریم به طوری جدی وارد شده و با اقدامات کارشناسی این شرایط را سامان دهد. دستگاه های نظارتی و مجلس شورای اسلامی نیز باید این موضوع را با جدیت دنبال نمایند.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "حسین زهی: دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حسین زهی: دولت باید اقدام جدی در جهت ساماندهی بازار بورس انجام دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید