نشان ویژه لاک پشت پرنده به احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی اهدا خواهد شد

به گزارش وبلاگ وردپرس، تهران (پانا) - هم زمان با اهدای نشان های نهمین دوره لاک پشت پرنده به کتاب های برگزیده، احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی هم نشان ویژه این جایزه ادبیات کودک و نوجوان را دریافت خواهند کرد.

نشان ویژه لاک پشت پرنده به احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی اهدا خواهد شد

به گزارش خبرآنلاین، نشان های طلایی و نقره ای نهمین دوره لاک پشت پرنده، در روز آدینه 22 اسفند 1399، ساعت 18 به صورت مجازی به کتاب های برگزیده اهدا خواهد شد.

سال جاری 15 عنوان به فهرست نامزدهای نهایی دریافت نشان های طلایی و نقره ای لاک پشت پرنده راه پیدا نموده که پیش تر به مخاطبان معرفی شده اند و برگزیدگان از میان آن ها انتخاب و در مراسمی مجازی به وسیله صفحه اینستاگرام شهرکتاب مرکزی در 22 اسفند 1399 ساعت 18 اعلام می شوند.

در این مراسم به احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی نیز نشان ویژه لاک پشت پرنده اهدا خواهد شد. نشان ویژه لاک پشت پرنده به چهره های معتبر و پیشکسوت کتاب کودک که فعالیت های موثری در زمینه کتاب کودک داشته باشند اهدا می گردد.

کتاب یاد نیز بخش دیگری از این برنامه است که به یک اثر قدیمی و تأثیرگذار کودک و نوجوان که در دهه های قبل منتشر شده، اختصاص دارد. در این برنامه به کتاب قصه های طوقی که شعرهای آن را محمود مشرف آزادتهرانی با نام هنری م. آزاد سروده، پرداخته خواهد شد. این کتاب را کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان به چاپ رسانده است.

نامزدهای اولیه دریافت نشان های طلایی و نقره ای نهمین دوره اهدای نشان های لاک پشت پرنده از میان کتاب هایی که در سال 1398 با امتیاز پنج یا شش لاک پشت به فهرست های فصلی راه یافته اند، انتخاب و در جلسات داوری نامزدهای نهایی معین می شوند.

همچنین در این مراسم، فهرست های سی وپنجم و سی وششم لاک پشت پرنده از بهترین کتاب های منتشرشده در پاییز و زمستان 98 نیز رونمایی خواهد شد.

لاک پشت پرنده، فهرستی از کتاب های ادبیات کودک و نوجوان است که با همکاری مشترک مؤسسه شهر کتاب و فصلنامه تخصصی پژوهشنامه ادبیات کودک و نوجوان تهیه می گردد. بر اساس معیارها و اصول لاک پشت پرنده، کتاب های داوران برای دریافت نشان آنالیز نمی گردد.

گروه داوری لاک پشت پرنده در این دوره عبارتند از حمید اباذری، محمود برآبادی، شکوه حاجی نصرالله، مینا حدادیان، شیوا حریری، شادی خوشکار، فاطمه زمانی، علی اصغر سیدآبادی، گیسو فغفوری، رودابه کمالی، نلی محجوب، مریم محمدخانی، فرمهر منجزی، رویا میرغیاثی و سیدمهدی یوسفی بودند.

منبع: خبرگزاری پانا

به "نشان ویژه لاک پشت پرنده به احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی اهدا خواهد شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشان ویژه لاک پشت پرنده به احمدرضا احمدی و فیروزه گل محمدی اهدا خواهد شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید