کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت های سفر به فرانسه تا تداوم فرایند افزایشی آمار مبتلایان در آلمان

به گزارش وبلاگ وردپرس، نرخ مبتلایان در آلمان به ازای 100 هزار نفر به 162.3 نفر افزایش پیدا نموده و فرانسه هم برای مهار کرونا محدودیت های سفر برای مسافران بسیاری از کشورها را تشدید نموده است.

کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت های سفر به فرانسه تا تداوم فرایند افزایشی آمار مبتلایان در آلمان

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ وردپرس ، کرونا با همه عواقب سیاسی اجتماعی و مالی آن در اروپا همچنان جولان می دهد.

جدیدترین اخبار کرونا از اروپا حاکی از آن است که اولاف شولتز، معاون مرکل با وجود موج سوم کرونا درباره فراهم شدن امکان رفتن به سفر در تابستان سال جاری ابراز خوش بینی نموده و در عین حال گفت: این البته بستگی به این دارد که فرایند پاندمی در کشورهای همسایه آلمان چگونه جریان پیدا کند.

معاون مرکل همچنین گفت: هنوز تصویر به اندازه ای مبهم است که ما نمی توانیم پیش بینی دقیق تری درباره موج سوم کرونا داشته باشیم.

تشدید محدودیت های سفر در فرانسه

فرانسه هم برای مهار کرونا محدودیت های سفر علیه مسافران از کشورهای برزیل، شیلی، آرژانتین و آفریقای جنوبی را تشدید می نماید. بر اساس تصمیمات دولت با توجه به نگرانی ها درباره شیوع انواع جهش یافته ویروس کرونا قرار است از 24 آوریل یک قرنطینه 10 روزه اجباری برای مسافران از این کشورها اعمال گردد.

حمایت وزیر اقتصاد آلمان از اعمال قرنطینه سخت

پیتر آلتمایر، وزیر اقتصاد آلمان هم از تشدید محدودیت ها برای مهار کرونا در کشورش حمایت نموده و آن را ضروری دانست. مجلس آلمان قرار است این هفته درباره تصویب طرح موسوم به ترمز اضطراری که از طرف کابینه دولت تصمیم گیری شده و اعمال محدودیت های سراسری در آلمان را فراهم می نماید تصمیم گیری کند.

برگزاری اعتراضات ضد محدودیت ها در شهرهای آلمان

روز گذشته با وجود ممنوعیت برگزاری اعتراضات در بسیاری از شهرهای آلمان اعتراضات ضد محدودیت های کرونایی برگزار گردید.

پلیس از تجمع حدود هزار شرکت کننده در اشتوتگارت اطلاع داد.

در درسدن هم پلیس از یک تجمع اعتراضی ضد محدودیت های کرونایی اطلاع داد.

در ارفورت هم تجمعی بخصوص از طرف نیروهای افراطی برگزار گردید که از طرف نیروهای پلیس مهار شد. در این تجمع جرائم زیادی ثبت شد.

در شهر ماینتس آلمان هم با وجود ممنوعیت اعتراضات تجمعی اعتراضی برگزار گردید و بعضی جرائم از طرف معترضان ثبت شد که تحقیقات درباره آن در حال اجرا است.

تجمعات دیگری در هایدلبرگ، ویسبادن، زاربروکن، دوسلدورف و بعضی مناطق دیگر هم از طرف پلیس گزارش شد.

در اعتراضاتی علیه محدودیت های کرونایی در برمن هم پلیس مواردی از نقض قوانین از طرف شرکت کنندگان را گزارش داد. بر اساس اطلاعات پلیس بسیاری از معترضان قواعد فاصله گذاری را رعایت ننموده و از ماسک استفاده نمی کردند.

وزیر دادگستری آلمان روز گذشته پلیس این کشور را به در پیش دریافت اقدامات سخت علیه معترضین به محدودیت های کرونایی فراخواند.

این مقام آلمانی اعلام نموده است وقتی صحبت از جرائم و یا نقض گسترده قواعد محافظت در برابر این پاندمی است باید خط قرمز واضحی ترسیم گردد و به طور مداوم ادامه یابد.

بیش از 19 هزار ابتلای روزانه در آلمان

انستیتو رابرت کخ آلمان صبح امروز از ابتلای 19185 مورد جدید ابتلا به کرونا در این کشور و 67 مرگ کرونایی جدید اطلاع داد. به این ترتیب نرخ مبتلایان در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر به 162.3 افزایش پیدا نموده است.

اعتراضات به کمبود واکسن در پایتخت بوسنی

در پایتخت بوسنی و هرز گوین هم اعتراضاتی علیه کمبود واکسن در این کشور و فرایند کند واکسیناسیون برگزار گردید. بعضی معترضان با خودروهای خود میدانی در پایتخت این کشور را محاصره کردند و معترضان بعد از آن به جلوی مجلس این کشور حرکت کردند.

آن ها به مراقبت ناکافی از بیماران کرونایی اعتراض نموده و خواهان کناره گیری دولت شدند.

بوسنی در حالی با کمبود واکسن روبرو است که شمار مبتلایان در این کشور به ازای هر 100 هزار نفر در دو هفته گذشته به 641 نفر رسیده است. در عرض 24 ساعت در این کشور با حدود 3.5 میلیون نفر جمعیت 86 نفر در اثر ابتلا به این بیماری جان خود را از دست دادند.

اولاف شولتز، معاون مرکل همچنین درخواست کرد که افراد واکسینه شده و افراد بهبود یافته از کرونا دقیقا مانند افرادی که تست منفی کرونا داده اند رفتار شوند.

جدیدترین آمارهای کرونایی در کشورهای مهم اروپا

بر اساس جدیدترین آمارها در فرانسه در عرض 24 ساعت 35,861 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 189 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در انگلیس هم در عرض 24 ساعت 2,206 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 35 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در ایتالیا هم در عرض 24 ساعت 15,370 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 310 نفر بر اثر ابتلا به آن جان داده اند.

به این ترتیب بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال در فرانسه 5,260,182 نفر از شروع شیوع کرونا به آن مبتلا شده اند و 100,593 نفر بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در انگلیس هم تا به امروز 4,385,938 نفربه کرونا مبتلا شده اند و 127,260 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

در ایتالیا هم بر اساس جدیدترین آمارها تا به حال 3,857,443 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 116,676 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

جدیدترین آمارها نشان می دهد که در اسپانیا هم تا به حال 3,407,283 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 76,981 هم بر اثر ابتلا به آن جان باخته اند.

در آلمان هم تا به حال 3,137,907 نفر به کرونا مبتلا شده اند و 80,526 نفر هم بر اثر ابتلا به آن جان خود را از دست داده اند.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت های سفر به فرانسه تا تداوم فرایند افزایشی آمار مبتلایان در آلمان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا در اروپا، از تشدید محدودیت های سفر به فرانسه تا تداوم فرایند افزایشی آمار مبتلایان در آلمان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید