روزانه حدود 50 فوتی ناشی از کرونا در تهران ، نگران شب یلدا هستیم

به گزارش وبلاگ وردپرس، معاون درمان ستاد مقابله با کرونا در استان تهران با اشاره به فرایند ثابت کرونا در تهران، گفت: پس از مدتی که شاهد فرایند کاهشی آمار بودیم، اکنون فرایند ثابت شده و دیگر نزولی نیست، در شرایط شکننده فعلی نگران عدم کنترل اوضاع و شب یلدا هستیم.

روزانه حدود 50 فوتی ناشی از کرونا در تهران ، نگران شب یلدا هستیم

به گزارش وبلاگ وردپرس، دکتر نادر توکلی در مصاحبه با ایسنا با انتقاد به شیوه بازگشایی ها و لغو محدودیت ها، گفت: مشکل اصلی این نوع بازگشایی این است که مردم موضوع عدم تردد از ساعت 9 شب تا 4 صبح را به درستی رعایت نمی کنند؛ این درحالیست که بر اساس پروتکل مناطق نارنجی باید ترددها کم شود.

فرایند کرونا در تهران دیگر کاهشی نیست

وی با تاکید بر لزوم فرهنگسازی برای رعایت نکات بهداشتی، اظهار کرد: با آغاز فعالیت بیشتر مشاغل و برداشته شدن محدودیت ها، حجم حمل و نقل درون شهری هم افزایش یافته است و علی رغم اینکه در دو هفته اخیر کاهش 40 درصدی آمار کرونا را شاهد بودیم، اما چند روزی است که فرایند به ثبات رسیده و کاهشی در آمار نداشته ایم؛ این در حالی است که شرایط شکننده ای داریم و اگر اوضاع کنترل نشود و مهمانی های شب یلدا هم به آن اضافه شود قطعا فرایند بدتری را تجربه خواهیم کرد.

معاون درمان ستاد کرونا در استان تهران، اظهار کرد: قطعا مردم باید شب یلدا در منزل خودشان بمانند؛ البته پیشنهاد محدودیت و منع تردد از ساعت 18 عصر تا 4 صبح احتمالا اجرایی خواهد شد.

وی افزود: نگرانی عمده ما بویژه برای شب یلدا افراد دیابتیک، سالمند، بیماران مزمن و... هستند. بیشتر مرگ و میرهای کرونا در بین افراد بالای 65 سال است و باید در ارتباط با آنها دقت بیشتری داشته باشیم تا مبتلا نشوند.

توکلی در پاسخ به این سوال که افزایش جریمه تخلفات کرونایی تا چه اندازه در رعایت پروتکل ها موثر خواهد بود، شرح داد: قطعا تاحدودی موثر است، اما تنها با این موضوع نمی توان اپیدمی را کنترل کرد و نباید از بُعد فرهنگسازی غافل شد.

روزانه حدود 50 فوتی ناشی از کرونا در تهران

وی درخصوص شرایط ورودی به بیمارستان های استان تهران، اظهار داشت: حدود 400 تا 450 نفر بستری روزانه داریم و تعداد افراد بستری فعلی در بیمارستان ها تقریبا 3300 نفر است؛ همچنین فرایند مرگ و میر روزانه بر اثر کرونا در استان به صورت میانگین حدود 50 نفر در روز است. تهران همچنان با توجه به شاخص های موجود در شرایط نارنجی است.

منبع: جام جم آنلاین

به "روزانه حدود 50 فوتی ناشی از کرونا در تهران ، نگران شب یلدا هستیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "روزانه حدود 50 فوتی ناشی از کرونا در تهران ، نگران شب یلدا هستیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید