برای تبدیل شدن به یک هکر، ضروری است این تکنیک های را بیاموزید

به گزارش وبلاگ وردپرس، در دنیای امنیت کامپیوتر، هکر کسی است که بر مکانیزم های امنیتی در یک سیستم های کامپیوتری و شبکه تمرکز دارد. سابقه جوامع برنامه نویسان حرفه ای و جادوگران حوزه شبکه سازی به چندین دهه قبل بازمی شود و آن ها کار خود را با مینی کامپیوترها و شبکه آرپانت (که به نوعی ورژن ابتدایی اینترنت امروزی بود) شروع کردند.

برای تبدیل شدن به یک هکر، ضروری است این تکنیک های را بیاموزید

به گزارش وبلاگ وردپرس به نقل از دیجیاتو،امروزه رخنه کردن به کامپیوترها و سیستم های موبایل تبدیل به سمبلی از کار هکرها در میان عموم مردم شده، اما حقیقت اینست که فرهنگ غالب بر جامعه هکرها بسیار پیچیده تر و اخلاق مدارانه تر از آن چیزیست که تصورش را می کنیم. برای تبدیل شدن به یک هکر، لازم است تکنیک های بنیادین هک را بیاموزید، مثل یک هکر فکر کنید و در جامعه هکرهای اخلاق مدار به اسم و رسم برسید.

یادگیری مسائل بنیادین

سیستم عاملی مشابه UNIX (مثلا لینوکس) را اجرا کنید

UNIX و سیستم عامل های مشابه UNIX، در واقع سیستم عامل های اینترنت هستند. اگرچه می توان استفاده از اینترنت را بدون آشنایی با UNIX یاد گرفت، اما بدون درک UNIX نمی توان تبدیل به یک هکر اینترنتی شد. به همین خاطر، فرهنگ هک امروزی شدیدا UNIX محور به حساب می آید. چندین سیستم عامل مشابه UNIX یافت می گردد که محبوب ترین آن ها، لینوکس است و می توانید آن را به صورت موازی با ویندوز مایکروسافت، روی دستگاهی یکسان به اجرا در آورید. لینوکس را دانلود کنید یا گروهی را بیابید که به شما در فرآیند نصب و راه اندازی این سیستم عامل کمک می نمایند.

1. یکی از بهترین راه ها برای اینکه پایتان را در آب بزنید اینست که دیوایسی تحت عنوان Live CD یا Live USB را به کار بگیرید: ورژنی از لینوکس که بدون دستکاری هارد دیسک شما، تماما به وسیله سی دی یا یو اس بی اجرا می گردد. از این طریق می توانید بدون انجام کارهای سخت، احتمالات پیش روی خود را آنالیز کنید.

لینوکس را می توانید به صورت موازی با ویندوز مایکروسافت، روی دستگاهی یکسان به اجرا در آورید

2. گذشته از لینوکس، سیستم عامل های دیگری هم داریم که مشابه UNIX به حساب می آیند و از جمله آن ها می توان به سیستم های BSD* اشاره نمود. محبوب ترین سیستم های BSD* را FreeBDS ،NetBSD ،OpenBDS و FragonFly BSD تشکیل داده اند. تمام این سیستم ها درست مانند لینوکس متن باز هستند ولی باید حتما این را به خاطر داشته باشید که ماهیتی متفاوت با لینوکس دارند.

3. macOS روی Darwin هم ایده خوبی است. داروین کاملا رایگان و متن باز است و به وسیله آدرس http://opensource.apple.com می توانید به آن دسترسی داشته باشید. از آن جایی که هسته این سیستم را UNIX تشکیل داده و macOS اپل هم حسابی محبوب است، بسکمک از مردم اپلیکیشن های لینوکس را روی macOS پورت نموده اند. با ابزارهای مدیریت پکیج مانند هوم برو، فینک یا مک پورتس قادر به دریافت این برنامه ها نیز هستید. یا در یک گزینه جایگزین، می توانید صرفا لینوکس را به صورت موازی با macOS روی سیستم های مک به اجرا در آورید.

4. اگر می خواهید دست به حرکتی شدیدا خرق عادت بزنید، می توانید حتی به سراغ سیستم عاملی مانند Open Indiana بروید که براساس ورژن متن باز سیستم عامل Solaris ساخته شده (سیستم عاملی که بعدا توسط اوراکل خریداری شد و دیگر متن باز نیست). Open Indiana و Solaris بر مبنای UNIX System V ساخته شدند و به همین ترتیب، با اپلیکیشن های لینوکس سازگاری ندارند. اما باید این را نیز اضافه نمود که پورت های فراوانی از اپلیکیشن های لینوکس وجود دارد. پیشنهاد نهایی ما اینست که به خاطر محبوبیت بیشتر و دسترسی به اپلیکیشن های گسترده تر، بهتر است کارتان را با استفاده از macOS یا BSD یا لینوکس آغاز کنید.

HTML بنویسید

اگر نمی دانید چطور باید برنامه نوشت، لازم است که کارتان را با زبان ساده HyperText Mark-Up Language (یا همان HTML) آغاز کنید و به مرور زمان، دانش تان را گسترش دهید. وقتی به یک وب سایت نگاه می کنید، تمام تصاویر و جزییات طراحی آن ها با استفاده از HTML کدنویسی شده است. به عنوان یک پروژه ساده، کارتان را با یادگیری چگونگی ساخت یک صفحه هوم ساده آغاز کنید و جهت را ادامه دهید.

1. در مرورگر کامپیوترتان، اطلاعات سورس صفحه را باز نموده و برای اینکه مثالی در ذهن داشته باشید، به آنالیز کدهای HTML بپردازد. برای مثال در مرورگر فایرفاکس می توانید به سراغ گزینه Web Developer و بعد Page Source بروید و مدتی را صرف تماشای کدها کنید.

2. می توانید به نوشتن HTML در برنامه های پردازش کلمه ساده مانند Notepad بپردازید و آن ها را با نام دلخواه (مانند MyExampleWork.HTML) ذخیره کنید. سپس می توانید این فایل را درون یک مرورگر آپلود نموده و شاهد ورژن ترجمه شده کدها باشید.

زبان برنامه نویسی بیاموزید

پیش از اینکه آغاز به ترانه سرایی کنید، باید با قواعد بنیادین زبان آشنا باشید. پیش از اینکه قوانین را زیر پا بگذارید، باید قوانین را خوانده باشید. اگر هدف غایی تان تبدیل شدن به یک هکر است، باید چیزهای به مراتب بیشتری نسبت به زبان انگلیسی پایه بدانید تا قادر به کدنویسی شاهکارهایتان باشید.

1. پایتون یک زبان خوب برای آغاز کردن کار است، زیرا طراحی بسیار تمیز دارد، انبوهی از اطلاعات راجع به آن در اینترنت یافت می گردد و با تازه کاران نسبتا مهربان برخورد می نماید. اما گول سادگی ماجرا را نخورید. پایتون چیزی به مراتب فراتر از یک اسباب بازی است: این زبان بسیار قدرتمند و انعطاف پذیر بوده و گزینه ای ایده آل برای پروژه های عظیم به حساب می آید.

هیچ یک از متخصصین دنیا برنامه نویسی، جاوا را گزینه ای خوب برای یادگیری نخستین زبان کامپیوتری تلقی نمی نمایند

2. اگر به صورت جدی به برنامه نویسی دارید، باید به عنوان گزینه جایگزین به سراغ زبان جاوا بروید. اما هیچ یک از متخصصین دنیا برنامه نویسی، جاوا را گزینه ای خوب برای یادگیری نخستین زبان کامپیوتری تلقی نمی نمایند.

3. برخلاف جاوا، جاوا اسکریپت شباهت بسیار زیادی به پایتون داشته و هر دو جزو زبان های مبتنی بر C به حساب می آیند. جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی وب است و بنابراین اگر می خواهید به یادگیری هرچه بیشتر در حوزه توسعه وب و هک ادامه دهید، یادگیری جاوا اسکریپت بهتر از پایتون خواهد بود.

4. یک جایگزین برای جاوا اسکریپت هم PHP C خواهد بود، زبانی که هسته Unix را تشکیل داده. ++C ارتباط بسیار نزدیکی به C دارد: اگر با یکی از آن ها آشنا باشید، آموختن دیگری آنقدرها سخت نخواهد بود. C به شکلی بسیار بهینه از منابع کامپیوتر شما استفاده می نماید اما در عین حال لازم است زمانی بسیار طولانی را صرف دیباگ کدها کنید. به همین خاطر، عموما از استفاده از C اجتناب می گردد، مگر اینکه احتیاجمند بهینگی حداکثری روی کامپیوترتان باشید.

5. استفاده از یک پلتفرم برای آغاز کار مانند Backtrack 5 R3 یا Kali یا Ubuntu 12.04LTS هم احتمالا ایده خوبی باشد.

تطبیق یافتن با عادات یک هکر

خلاقانه فکر کنید

حالا که مهارت های بنیادین را به دست آورده اید، باید آغاز به تفکر هنرمندانه کنید. هکرها درست مانند هنرمندان، فیلسوفان و مهندسین هستند. آن ها به آزادی و مسئولیت مشترک اعتقاد دارند. دنیا پر از چالش های سحر آمیز است که منتظر مانده اند تا حل شوند. هکرها تمایلی شدید به حل کردن مسائل، بهبود دادن مهارت های خود و به چالش کشیدن هوش شان دارند.

همان قدر که سخت بازی می کنی، سخت کار کن و همان قدر که سخت کار می کنی، سخت بازی کن

1. بیرون از دنیای هک، هکرها تمایلات فرهنگی و معنوی گوناگونی دارند. همان قدر که سخت بازی می کنی، سخت کار کن و همان قدر که سخت کار می کنی، سخت بازی کن. برای هکرهای واقعی، مرز میان بازی کردن، کار کردن، علم و هنر باریک شده و همگی تبدیل به یک بازیگوشی خلاقانه می شوند.

2. مطالعات علمی-تخیلی داشته باشید. با شرکت در رویدادهای مرتبط با موضوعات علمی-تخیلی، شانس فراوانی برای دیدار با هکرها خواهید داشت.

3. هنرهای رزمی بیاموزید. دسیپلین ذهنی مورد احتیاج در هنرهای رزمی، به طرقی بسیار مهم، مشابه همان کاری است که هکرها انجام می دهند. هنرهای رزمی ای که بر دسیپلین ذهنی، خودآگاهی در حالت ریلکس و کنترل تمرکز دارند، بیشتر از همه مناسب هکرها به حساب می آیند و نه آن دسته از هنرهایی که به شما در کسب قدرت خالص و توانایی های صرفا فیزیکی کمک می نمایند. تای چی یک هنر رزمی خوب برای هکرها تلقی می گردد.

عاشق حل کردن مسائل باشید

هیچ مسئله ای نباید دو بار حل گردد. به تمام موضوع به شکل یک جامعه عظیم نگاه کنید که در آن، زمان هرکسی که هکر به حساب می آید ارزشمند است. هکرها باور دارند که اشتراک گذاری دانش، مسئولیت اخلاقی آن هاست. وقتی مشکلاتی خاص را حل می کنید، اطلاعات را عمومی کنید تا سایرین هم قادر به حل مشکل مشابه باشند. لازم است باور داشته باشید که مجبور به اشتراک گذاشتن تمام محصولات خلاقانه خود هستید، اما هکرهایی که چنین کاری می نمایند بیشترین احترام را به دست می آورد. یک ارزش مشترک میان هکرها اینست که برای داشتن یک غذای گرم، سقفی بالای سر و کامپیوتری که با آن کار می کنید، می توان بخشی از اطلاعات را فروخت.

می توانید به سراغ آثار قدیمی تر مانند Jargon File یا Hacker Manifesto نوشته The Mentor بروید. این آثار شاید از لحاظ فنی سالخورده باشند، اما روحیه و ذهنیت موجود در آن ها همین امروز هم به چشم می خورد.

شناختن مراجع قدرت و مقابله با آن ها را بیاموزید

عظیم ترین دشمنان یک هکر، ملالت، کار طاقت فرسا و مراجع قدرتی هستند که با استفاده از پنهان کاری و سانسور، گردش آزاد اطلاعات را خدشه دار می نمایند. پذیرفتن زندگی هکری به معنای کنار گذاشتن مفاهیم نرمال کار و مالکیت است و در عوض انتخاب نموده اید که برای برابری و دانش مشترک بجنگید.

کارهایی که هکرهای خوب می نمایند

نرم افزار متن باز بنویسید

برنامه هایی بنویسید که به نظر بقیه هکرها سرگرم نماینده یا کارآمد هستند و سورس این برنامه ها را نیز در اختیار تمام افراد بگذارید. عظیم ترین اسوه های هکرها، افرادی هستند که برنامه های عظیم و قدرتمند نوشته اند و با انتشار رایگان آن ها، به احتیاج گستره وسیعی از افراد پاسخ داده اند.

به تست و دیباگ نرم افزارهای متن باز کمک کنید

سعی کنید برنامه های در تست توسعه را بیابید و اگر به آن ها تمایل شخصی دارید، به تست نسخه بتای آن ها بپردازید. فرایند طبیعی دخالت شما در توسعه این برنامه ها، کمک به تست برنامه، سپس کمک در فرآیند دیباگ و در آخر کمک به فرایند دستکاری آن خواهید بود. در این جهت خودتان نیز چیزهای زیادی می آموزید و دوستانی پیدا می کنید که بعدا به کمک شما خواهند آمد.

اطلاعات کارآمد را منتشر کنید

یک کار مفید دیگر، جمع آوری و فیلتر کردن اطلاعات به درد بخور و جالب در قالب صفحات وب یا مستندات سوالات متداول و عمومی کردن شان است. افرادی که صفحات سوالات متداول تهیه و به آن ها رسیدگی می نمایند، به اندازه نویسندگان اپلیکیشن های متن باز مورد احترام قرار می گیرند.

زیرساخت ها را سر پا کار نگه دارید

فرهنگ هکرها را داوطلبان هستند که زنده نگه می دارند. برای انجام این کار، انبوهی از کارهای سخت اما ضروری باید انجام گردد: چیزهایی مانند مدیریت لیست های ایمیل، مدیریت گروه های خبری، محافظت از سایت های آرشیو نرم افزاری عظیم، توسعه RFCها و دیگر استانداردهای فنی مشابه. افرادی که دست به چنین کارهایی می زنند شدیدا مورد احترام هستند. زیرا همه می دانند که این کارها وقت زیادی گرفته و به اندازه سر و کله زدن با کدها سرگرم نماینده نیستند. وقتی وارد چنین حوزه هایی شوید، یعنی به کار خود متعهد هستید.

منبع: جام جم آنلاین

به "برای تبدیل شدن به یک هکر، ضروری است این تکنیک های را بیاموزید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تبدیل شدن به یک هکر، ضروری است این تکنیک های را بیاموزید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید