عملکرد اتصالات با واشر های لاستیکی نانوکامپوزیتی بهبود می یابد

به گزارش وبلاگ وردپرس، یکی از شرکت های فعال کشور، نانوکامپوزیتی برای بهبود عملکرد اتصالات فراوری و به بازار عرضه می نماید.

عملکرد اتصالات با واشر های لاستیکی نانوکامپوزیتی بهبود می یابد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ وردپرس، کنترل و نظارت دائمی بر خطوط لوله انتقال آب و فاضلاب در بهداشت و کیفیت آب آشامیدنی و آب مورد استفاده در زندگی شهری و فرایند جمع آوری پسماند های آبی اهمیت بالایی دارد. تمامی قطعات مورد استفاده در خطوط لوله اعم از لوله ها از طریق انواع اتصال مانند اتصالات ثابت، متحرک، فلنچی، رابطی پلی اتیلن، رزوه ای و قابل انعطاف به یکدیگر مرتبط می شوند.

به منظور ممانعت از نشت آب در محل اتصال لوله ها به یکدیگر از واشر های پلیمری یا کائوچوئی استفاده می گردد. خواصی مانند استحکام، الاستیسیته و پایداری حرارتی و شیمیائی از جمله پارامترا های مهم در انتخاب یک واشر مناسب است. امروزه به منظور بهبود این خواص، استفاده از نانوذرات در فراوری واشر ها مورد توجه قرار گرفته است.

صنایع لاستیک فراپیشتاز هونام با بهره گیری از نانوذرات در ساخت واشر های آب بندی اتصالات، پیروز به فراوری صنعتی محصولی با کارایی بالاتر نسبت به واشر های رایج در بازار شده است. عمر این واشر ها نسبت به نمونه های مشابه بالاتر و استفاده از آن ها از لحاظ مالی مقرون به صرفه تر است.

به گفته مسئولان شرکت فراپیشتاز هونام، این شرکت با به کارگیری نانوذرات سیلیکا، اقدام به فراوری واشر های نانوکامپوزیتی با خواص بهبود یافته نموده است. عمر واشر های نانوکامپوزیتی فراوری شده نسبت به نمونه های مشابه بالاتر است که این امر کاهش ضایعات و همچنین کاهش هزینه های فراوری را در پی خواهد داشت. همچنین به دلیل استحکام مکانیکی این قطعات، مجموعه های استفاده نماینده از آن ها در دوره های زمانی بیشتری از آن ها استفاده می نمایند و از این طریق بهره وری در صنایع افزایش می یابد.

هر چه سطح فعال ذرات استفاده شده در نانوکامپوزیت های الاستومری بیشتر باشد خواص به دست آمده با توجه به روش اختلاط مناسب بالاتر بوده و در نتیجه قطعات هم از نظر ظاهری و هم از نظر خواص فیزیکی و مکانیکی از کیفیت مطلوب تری برخوردار هستند. در این میان نانوذرات به دلیل برخورداری از نسبت سطح به حجم بالا، سطح فعال بالاتری را ارائه نموده و همچنین حجم بیشتری از آن ها در ساختار زمینه درگیر می گردد، ازاین رو بر اساس شرایط کارکرد قطعه، خواص تورمی کمتری را در حلال های مختلف از خود بروز می دهند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "عملکرد اتصالات با واشر های لاستیکی نانوکامپوزیتی بهبود می یابد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عملکرد اتصالات با واشر های لاستیکی نانوکامپوزیتی بهبود می یابد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید